Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Ceny Bitcoina i Ether pikują wraz z akcjami spółek technologicznych


Bitcoin zaliczył gwałtowny spadek po wydaniu grudniowego protokołu spotkań Rezerwy Federalnej (fotografia: Yonhap News/Zuma Press).

Kryptowaluty z Bitcoinem i Etherem na czele zanotowały znaczny spadek, co jest wynikiem wyprzedaży na rynku technologii. To utwierdziło ich status w oczach inwestorów, ponieważ ryzykowne aktywa zostały porzucone w momentach napięć na rynku.

Spadki zostały wywołane spotkaniami Rezerwy Federalnej, które ukazały, że urzędnicy zapatrują się na przyspieszone podniesienie stóp procentowych w tym roku. Wraz ze wzrostem stóp procentowych utrzymywanie niestabilnych inwestycji, które przynoszą nieduży zysk, staje się mniej atrakcyjne niż z obligacjami rządowymi.

Bitcoin zaliczył spadek o 6% od momentu wydania protokołu spotkania Rezerwy Federalnej w środę, gdy sprzedawał się po 43 114,48 dolara. Ether, druga największa kryptowaluta na świecie pod względem wartości rynkowej, spadła o 8,4%. To stawia Bitcoina w granicach najniższego poziomu o 17:00 czasu wschodniego od końca września i daleko od maksimów osiągniętych w listopadzie.

„To dowód na to, że Bitcoin zachowuje się jak ryzykowne aktywa”, powiedziała Noelle Acheson, dyrektor ds. prognoz rynkowych w Genesis Global Trading. „Krótkoterminowi posiadacze są tymi, którzy pozostają w sprzedaży i będą najbliżej wyjścia”.

Rynek Bitcoina jest podzielony między długoterminowych posiadaczy, którzy postrzegają produkowane w komputerach kryptowaluty jako nośnik wartości, oraz fundusze hedgingowe i innych menadżerów, dla których są one sposobem na zarabianie pieniędzy w czasach rynkowej, stwierdziła Acheson.

Kryptowaluty, podobnie jak inne spekulatywne aktywa, takie jak akcje spółek technologicznych, osiągały dobre wyniki w ostatnich dwóch latach środowisku bardzo niskich stóp procentowych.

Wartość Bitcoina w dolarach zbliżyła się w listopadzie do 70 tys., kiedy to ceny rynkowe ostro ruszyły w górę, a inwestorzy byli przekonani, że pierwszy amerykański fundusz związany z kryptowalutą przyciągnie nowych inwestorów, którzy jeszcze wyżej podbiją cenę Bitcoina. Od tej pory pogoń za cyfrową walutą zwolniła, kończąc się pod koniec zeszłego roku.

„Polegała na stałym zakresie i wydawało się, że tak czy inaczej czeka na katalizator, a tym katalizatorem była Rezerwa Federalna”, powiedział Craig Erlam, starszy analityk rynkowy w firmie handlowej Oanda.

Bitcoin i inne kryptowaluty są notorycznie niestabilne i często zmieniają się na wieść o tym, że są akceptowane w głównych gałęziach gospodarki, w wyniku plotek lub wypowiedzi celebrytów.

W zeszłym roku, zakup bitcoina przez Tesla Inc. i debiut giełdy kryptowalut Coinbase Global Inc. podniosły cenę bitcoina.

Źródło: ttps://www.wsj.com/articles/bitcoin-ether-prices-fall-along-with-tech-stocks-11641471483?mod=markets_lead_pos11

Autor: Caitlin Ostroff/The Wall Street Journal

Tłum.: Marcin Lejza

Polub Plportal.pl:


About redaktor123

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl