Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Brytyjczycy wykonywali pracę Polaków. Byli przerażeni “za zimno i zbyt mokro”


Na farmie w Wielkiej Brytanii przeprowadzono eksperyment – grupa młodych ludzi przez jeden dzień wykonywała obowiązki, którymi na co dzień zajmują się pracownicy z Europy Wschodniej. Szybko okazało się, że Brytyjczycy pracują 10 razy wolniej.

Pięć osób miało za zadanie zebrać 10 tysięcy główek kapusty. Przed wyjściem na farmę dostali odzież ochronną, a w pracy pomagała im odpowiednia maszyna. Już po czterech godzinach właściciel zauważył, że pracują zdecydowanie gorzej niż większość jego pracowników.

Gospodarstwo zatrudnia ok. 500 imigrantów – Bułgarów, Rumunów, Polaków i Litwinów. Praca jest na akord i można zarobić nawet 800 funtów tygodniowo (ponad 3,7 tys. zł).

Zmęczona grupka Brytyjczyków zgodnie przyznała, że nie mogłaby wykonywać takiej pracy codziennie. Warunki pracy były dla nich nie do zaakceptowania – było im za zimno i zbyt mokro. Ponadto panie narzekały, że nie mogły nosić makijażu. Po decyzji o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej coraz trudniej jest o znalezienie pracowników z Europy Zachodniej. To spory problem dla właścicieli farm w Anglii, którzy zgodnie przyznają, że ich rodacy nie chcą wykonywać ciężkiej pracy.
Źródło: BBC/WP.pl

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 7 = 3

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl