Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Bloomberg dołączył Putina do listy najbardziej wpływowych ludzi w świecie finansów


pu700
Prezydent Rosji zajął 30 miejsce w ratingu. Na pierwszym znalazła się brytyjska premier Theresa May.

Moskwa , 22 września Interfax.ru – Agencja Bloomberg wciągnęła prezydenta Rosji Władimira Putina na listę 50 najbardziej wpływowych ludzi w świecie finansów. Uplasował się on na 30 miejscu na liście. Pierwszą pozycję zajmuje premier Wielkiej Brytanii – Theresa May, drugie dzielą kandydaci na prezydenta USA – Donald Trump i Hillary Clinton. Do pierwszej dziesiątki weszli również przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping, założyciel Amazon Jeff Bezos, kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi, przewodnicząca Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych Janet Yellen, inwestor Warren Buffett, brazylijski sędzia federalny Sergio Moro.

„Tak, znajduje się on w izolacji, a rosyjska gospodarka nie jest już tak atrakcyjna dla amerykańskich i europejskich inwestorów w świetle aneksji Krymu i konfliktu zbrojnego na wschodzie Ukrainy. Ale Putina nie bardzo niepokoi wpływ sankcji i niskie ceny energii na świecie. W wywiadzie dla Bloomberg mówił on o nowych inwestycjach w rosyjski przemysł naftowy i o wystarczających zasobach finansowych. „Obecnie posiadamy absolutnie wystarczający poziom rezerw walutowych”- powiedział. A tymczasem świat obserwuje, jaki będzie następny krok prezydenta Rosji (pod grozą horroru, jakim jest niestabilność gospodarcza i finansowa, którą może on wywołać na rynku ropy naftowej, w sąsiednich krajach Europy Wschodniej, na Bliskim Wschodzie, a może nawet w wyborach prezydenckich USA)” – pisze Bloomberg.

W objaśnieniu do pierwszego miejsca Theresy May tłumaczono, że w warunkach finansowego, politycznego i gospodarczego kryzysu, który nastąpił w wyniku referendum dotyczącym wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, potrafiła wziąć władze w swoje ręce i oznajmić, że „Brexit to Brexit”, pomimo tego iż sama była jego przeciwniczką. Kandydatów do ratingu wybierali dziennikarze Bloomberg z biur prasowych na całym świecie. Następnie starsi redaktorzy filtrowali otrzymaną listę tak, by ze 100 nazwisk zostało 50.

W maju 2016 roku Władimir Putin wszedł do dziesiątki najbardziej szanowanych mężczyzn na świecie. Według rezultatów badania przeprowadzonego przez brytyjską międzynarodową firmę badawczą YouGov, zajął on 6 miejsce, poprawiając swoją notę z 2015 roku o 5 pozycji.

Tłumaczyła: Anna Antoszczyszyn

Źródło: http://www.interfax.ru/business/529504

Polub Plportal.pl:

Tags: , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

75 − 71 =

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl