Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

BitCohen zamiast bitcoina? W Rosji powstaje pierwszy żydowski system transakcyjny


W Moskwie zaprezentowano pierwszą cyberwalutę dla… Żydów. Tzw. pierwszy żydowski system blockchain, czyli oparty na rozproszonej bazie danych, nazwany BitCoen(, ma za zadanie pobudzić wymianę gospodarkę w łonie społeczności żydowskiej na całym świecie, a także wzmocnić więzi między jej członkami.

– Stworzyliśmy pierwszy żydowski systemtransakcji typu blockchain, czyli oparty na rozproszonej bazie danych. Umożliwia on każdemu członkowi społeczności żydowskiej rozliczenia za pomocą “bensów” – bitcoinów. Poza tym stworzyliśmy rynek dla wszystkich żydowskich firm, produktów i żydowskich usług na całym świecie. Żydowski biznesmoże znaleźć klienta z pośrednictwem jednego okienka, a klient może kupować od firmna całym świecie – powiedział Wieczesław Siemieńczuk, pomysłodawca żydowskiego bitcoina.

Putin także wyemituje legalną kryptowalutę

Rosyjskie władze wiedzą, że kontrola rynku kryptowalut nie jest możliwa, ponieważ transakcje zawierane są poza systemem bankowym – w oparciu o technologię blockchain, ale postanowili skorzystać z okazji i wyemitować elektroniczną wersję rubla. Według doniesień rosyjskich mediów wynika, że ma ona wesprzeć rozwój handlu elektronicznego, ale nie będzie miała cech typowych dla np. bitcoina

To na czym Władimir Władimirowicz Putin będzie zarabiał?

To proste i dobrze przemyślane, bo system stwarza możliwość nieudokumentowanej wymiany, którabędzie obłożona 13-procentowym podatkiem. Podobne obciążenie dotyczyć ma zysku ze wzrostu wartości kryptowaluty, co sugeruje, że nie będzie ona bezpośrednio powiązana z „oficjalnym” rublem.

Kryptowaluta, w odróżnieniu od instrumentów płatniczych opartych na pieniądzu bezgotówkowym, nie wymaga pośredników w procesie płatności pobierających prowizje za swoje usługi. Jeśli pomysł zostanie zrealizowany, to można spodziewać się, że rosyjskie władze przyjmą jeszcze bardziej restrykcyjne podejście do zdecentralizowanych kryptowalut, by wyeliminować potencjalną konkurencję.

Autor:
Z.B.
Źródło:

interia/plportal.pl

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

89 − = 87

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl