Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Na Białorusi nie zapłacisz przez 5 lat podatku od kryptowalut


Aleksander Łukaszenko podpisał dekret legalizujący na Białorusi kryptowaluty, ich wydobycie (mining) oraz tzw. ICO, czyli inital coin offerings*. 

Wszelka działalność związana z obrotem i „emitowaniem” kryptowalut będzie zwolniona z podatku dochodowego do 2023 roku (5 lat).

Większość państw UE z obawą podchodzi do kwestii kryptowalut. Rządy i banki obawiają się kryptowalut z uwagi na utratę kontroli nad obywatelem. Dlatego w wielu krajach banki wypowiadają umowy giełdom i platformom, które obracają kryptowalutami. Zarzut jest zawsze taki sam (współczesne: jesteś heretykiem): “pranie brudnych pieniędzy i wspieranie terroryzmu”. Za każdym razem, kiedy banki wypowiadają umowę o prowadzenie rachunku, posługują się powyższą formułką. Taką samą formułkę wkleja prokuratura i skarbówka.

Nowy dekret prezydenta, podpisany w piątek, legalizuje wszystkie biznesy oparte na technologii blockchain, która stoi za powstaniem bitcoinów. Dotyczy to wszystkich tokenów (cyfrowych odpowiedników akcji) i firm, które powstały na bazie ich emisji.

Branża IT rosła na Białorusi w ostatnich latach jak na drożdżach. Młodzi programiści stworzyli produkty, które trafiają daleko poza granice kraju. Aplikacja do komunikacji telefonicznej Viber została opracowana na Białorusi, podobnie jak popularna gra sieciowa “World of Tanks “, która uczyniła jej twórcę Wiktora Kislyja pierwszym miliarderem w kraju.

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 5 = 1

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl