Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Białoruś denominuje rubla. Z banknotów znikną cztery zera


rubel
1 lipca na Białorusi dojdzie do denominacji miejscowego rubla. Z nominałów banknotów znikają cztery zera. Dotychczas jeden dolar kosztował 20 tysięcy rubli. Teraz wart będzie 2 ruble. Po raz pierwszy na Białorusi pojawią się monety. Wcześniej w obiegu były wyłącznie banknoty.

Niektórzy Białorusini mówią, że żal im rozstawać się ze starymi pieniędzmi i pensjami wypłacanymi w milionach rubli. – Trochę nie chce się wierzyć, że już więcej nie będę milionerką, nawet rublową – mówi mieszkanka Mińska.

W związku z denominacją w nocy z 30 czerwca na 1 lipca wstrzymana będzie praca części bankomatów, gdyż trzeba w nich wymienić stare ruble na nowe. W niektórych bankomatach wcześniej zabrakło pieniędzy. Białorusini, obawiając się trudności w rozliczeniach, zaopatrywali się masowo w gotówkę.

W piątek największe banki i białoruska poczta nie będą obsługiwać klientów. Kolej ostrzegła, że nie można będzie kupować biletów przez internet. Mogą wystąpić problemy w korzystaniu z kart płatniczych.

Niezależne media poinformowały, że niemiecki MSZ zalecił turystom udającym się na Białoruś, aby zaopatrzyli się w gotówkę na pierwszy okres pobytu po denominacji.

IAR

Polub Plportal.pl:

Tags: , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

30 + = 39

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl