Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Nie będzie jednolitego podatku


Nie będzie jednolitego podatku! Rząd wycofał się z pomysłu jednolitego podatku.

– Chcemy przeciąć wszelkie spekulacje i towarzyszące im niepewności dotyczące przyszłego prawa podatkowego w Polsce – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał również, że wygrał “interes przedsiębiorców”.

– Po rzeczowych konsultacjach i wszechstronnych analizach “za” i “przeciw”, zdecydowaliśmy, że nie wprowadzimy tego rozwiązania do polskiego systemu podatkowego – podsumował wicepremier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki tłumaczy, że przeważył interes przedsiębiorców. – Analiza potencjalnego wpływu jednolitego podatku na osoby prowadzące działalność gospodarczą przyczyniła się do podjęcia ostatecznej decyzji. Praca przedsiębiorców wiąże się z licznymi ryzykami oraz niepewnością i nie można jej porównywać do aktywności zawodowej w formie, np. umowy o pracę – mówi wicepremier Mateusz Morawiecki.

– W każdym dojrzałym i odpowiedzialnym państwie prowadzone są analizy, których celem jest dopasowanie rozwiązań podatkowych do zmieniających się warunków. W sprawie tzw. podatku jednolitego, podjęliśmy wspólną decyzję i ten etap przeglądu polskiego systemu podatkowego mamy już za sobą.

Artykuł dodał www.gotowespolki.pl

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

87 + = 94

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl