Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

AWARIA w wielkim banku. Pieniądze znikają z konta, ludzie są wściekliTo można zdecydowanie nazwać „potężną wpadką”. Klienci tego banku już dawno nie byli tak rozjuszeni. Już w przeszłości pojawiały się bowiem doniesienia o nieprawidłowościach w jego funkcjonowaniu. Tym razem miało dojść do ogromnej awarii.

Poniedziałek można zaliczyć do jednych z najczarniejszych dni ING Banku Śląskiego. Jeszcze przed południem pojawiły się doniesienia o wielkiej awarii, która okazała się niesamowitym krachem wizerunkowym instytucji. Klienci banku nie mogli bowiem zalogować się na swoje konta.

 – Przed godziną 10 rano nastąpił duży spadek wydajności systemu internetowego, przez co część klientów banku miała utrudniony dostęp do swojego konta – podaje rzecznik ING, Piotr Utrata.

Wściekłość klientów sięgnęła jednak zenitu, kiedy wyszło na jaw, że z kont zaczynają znikać pieniądze. Donosili o tym ci, którzy zdołali dostać się do konta. Ludziom ginęły tysiące złotych, których nie wykorzystali. Jak się okazało, oprócz problemów z logowaniem, system całkowicie się wywrócił i podwójnie księgował wydatki z poprzednich dni.

Jak poinformowały władze banku. Sytuacja została już całkowicie opanowana, a większość z podwójnie zaksięgowanych wydatków została już skorygowana. Nie zmienia to faktu, że awaria ta to kolejna rysa na wizerunku ING Banku, a klienci wciąż jeszcze są wściekli.
Przemysław Terlecki

Polub Plportal.pl:

Tags: , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 89 = 92

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl