Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Auchan przyjmuje reklamację, a potem wystawia uszkodzony produkt ponownie na półkę


Uczciwość marketów i dyskontów w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Często łamanie praw pracowniczych, odświeżanie starych kurczaków, nanoszenie nowych terminów przydatności do spożycia, towar z ekspozycji sprzedawany, jako nowy-nieużywany – to tylko wierzchołek góry lodowej.

Czego ludzie nie kupią to zjedzą w marketowym bistro. Jakość serwowanych dań w marketowym bistro to prosta droga do zatrucia pokarmowego. W marketowych kotłach ląduje nadpsute mięso, warzywa, ryby i inne zzieleniałe “frykasy”. Nic nie może się zmarnować. Zresztą fałszowanie żywności jest tak stare, jak świat.

To samo dzieje się w innych działach. Dopiero w domu sprawdzamy, czy zakupiony sprzęt działa. Często okazuje się, że kupiona suszarka do włosów lub żelazko z promocji ma wadę, ale cena produktu jest tak niska, że klient odpuszcza i nie składa reklamacji. Są i tacy, którzy nie odpuszczą i zwracają wadliwe, uszkodzone produkty.

Co robi Auchan z reklamacją?

Przyjmuje reklamację i odkłada ponownie uszkodzony produkt na półkę, hołdując zasadzie, że w końcu ktoś kupi i zrezygnuje ze złożenia reklamacji.

Taka sytuacja zdarzyła się klientowi sklepu Auchan, który kupił uszkodzoną żarówkę, a w środku znalazł reklamację. W pudełku razem z żarówką był formularz reklamacyjny sprzed miesiąca, a na nim dane osobowe wraz z numerem telefonu pani Ireny.

Żarówka rzeczywiście była uszkodzona. Kosztowała 11.00 PLN. Niestety, klient nie był już tak nieustępliwy, jak pani Irena i zrezygnował z reklamacji.

Warto się zastanowić, gdzie kupujemy i czy warto chodzić do marketu, dla którego nie liczy się klient, a wyłącznie zysk. To zwykłe oszustwo i tyle!

.

Autor:
Z.B.
Źródło:

wykop/xodat

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 62 = 71

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl