Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

ATT: Pieniądze za grafen znalazły się w… Azotach


Po tym jak Polska Grupa Zbrojeniowa i KGHM TFI wycofali się z finansowania prac nad grafenem, do gry wkracza chemiczny koncern. Wstępne analizy dają nadzieję na przemysłową produkcję – czytamy w poniedziałkowej “Rzeczpospolitej”.

Jak dowiedziała się “Rzeczpospolita”, Grupa Azoty – kontrolowana przez państwo, największa krajowa spółka chemiczna – zwróciła się do profesjonalnej firmy o ocenę możliwości zastosowania grafenu w produktach innych niż chemiczne.

“Dostarczona analiza wskazała możliwość znalezienia rozwiązańniszowych. Dla jednego z takich rozwiązań planujemy zlecić prace badawcze” – poinformowało gazetę biuro prasowe Grupy Azoty. Jak czytamy w dzienniku, spółka na razie nie chce ujawnić szczegółów, ale przyznaje, że widziszanse na uruchomienie przemysłowej produkcji tego supermateriału.

Dodano, że to nie pierwsza styczność firmy z tzw. materiałemprzyszłości. Kilka lat temu chemiczna grupa realizowała wspólny projekt z Nano Carbon i ITME. Spółka chciała wykorzystać grafen i tlenek grafenu do zastosowań w produkcji tworzyw sztucznych.

Źródło: Interia

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 10 = 15

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl