Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Armenia w centrum uwagi światowego przemysłu jubilerskiego.


armenia
Ten tydzień był bardzo ważny dla przemysłu jubilerskiego w Armenii. Wszystko zaczęło się od rozpoczęcia corocznego Kongresu Światowej Konfederacji Biżuterii (CIBJO) zgromadził on pod dachem centrum wystawowego “Meridian” zgromadziło około 80 delegatów przemysłu jubilerskiego z 25 krajów.

Na dzień dzisiejszy CIBJO reprezentuje , w rzeczywistości, cały globalny przemysł biżuterii – od metali szlachetnych i kamieni do sprzedaży wyrobów gotowych. A fakt, że szefowie największych firm z całego świata zdecydowali się na tygodniowy pobyt w Armenii i udział w konferencji, mówi wiele. Szef Światowego związku armeńskich jubilerów (AJA) Gagik Gevorgyan zapewnił, że Kongres będzie historycznym wydarzeniem dla rozwoju krajowej sfery jubilerskiej, ponieważ przez wszystkie te dni, “nasz kraj będzie centrum świtowego przemysłu jubilerskiego i skieruje się na niego cała uwaga całej branży”

Fakt, że Armenia przywiązuje wielką wagę do Kongresu, podkreślił w swoim wystąpieniu otwierającym prezydent Serż Sarkisjan, zauważając, że Armenia jest dobrze zorganizowana w tworzeniu biżuterii i obróbki diamentu, a sferą jako całość jest uznawana za jeden z priorytetów o strategicznym znaczeniu.

– Armenia i rozproszony na całym świecie naród ormiański miał wielki wkład w rozwój branży jubilerskiej i zajął w niej godne miejsce. Ormianie posiadają firmy jubilerskie w Nowym Jorku i Paryżu, Moskwie i Londynie, Konstantynopolu i Bejrucie, Kairze i wielu innych miastach na całym świecie – powiedział prezydent.

Jednak społeczność międzynarodowa zdaje sobie sprawę z opanowaniem ormiańskich jubilerów, jak stwierdził w swoim przemówieniu, prezydent CIBJO Gaetano Cavalieri. Według niego, to od dawna wiadomo, że Armenia jest znany ze starożytnych tradycji w biżuterii. W tym sensie, wyjaśnił, głównym zadaniem dzisiaj – nawiązanie współpracy zawodowej dwojako: zarówno w zakresie zagadnień technicznych związanych z przetwarzaniem i polerowania oraz korporacyjne związane z etyki, odpowiedzialności społecznej i sprzedaży.

Społeczność międzynarodowa zdaje sobie sprawę z profesjonalizmu ormiańskich jubilerów, jak stwierdził w swoim przemówieniu, prezydent CIBJO Gaetano Cavalieri. Według niego, od dawna wiadomo, że Armenia jest znana ze starożytnych tradycji w tworzeniu biżuterii. W tym sensie, wyjaśnił, że głównym zadaniem dzisiaj jest nawiązanie współpracy zawodowej na dwa sposoby: zarówno w zakresie zagadnień technicznych związanych z przetwarzaniem i polerowaniem materiałów oraz korporacyjne związane z etyką, odpowiedzialnością społeczną i sprzedażą

W tym samym czasie co konferencja CIBJO w centrum ekspozycji “Meridian” odbywa się również tradycyjna, już szósta, międzynarodowa wystawa biżuterii Erywań Show 2016 tuż ​​przy wejściu do sali wystawowej spotykamy Gagika Gevorgyana, szefa AJA, który jest organizatorem wydarzenia. ” Co odróżnia tę wystawę od poprzednich?” –W trakcie pracy interesują mnie informacje z pierwszej ręki.

– Powiedziałbym, że ta wystawa jest bardzo wyjątkowa – powiedział. – Początkowo, gdy po raz pierwszy zorganizowałem Erywań Show, naszym głównym celem było założenie, żeby zaprosić tutaj diasporę armeńskich jubilerów. I przyszli, oraz zaprezentowali na wystawie swoje produkty. Ale dziś po raz pierwszy w tym wypadku nie były tylko ormiańskich mistrzów, ale również wiele zagranicznych jubilerów z 15 krajów. Ponad połowa z 80 wystawców to firmy zagraniczne, a to pokazuje, że Armenia staje się centrum biznesu nie tylko dla Ormian na całym świecie, ale również platformą międzynarodową – powiedział Pan Gevorgyan.

Inną charakterystyczną cechą tej wystawy jest to, że odbywa się w nowym formacie i odtąd będzie nazywać JUNWEX Erywań w sprawach organizacyjnych zaangażowani są również najwięksi rosyjscy przemysłowcy z dziedziny biżuterii i handlu.

Nawiasem mówiąc, przedstawiciele naszej diaspory działający w przemyśle jubilerskim za granicą również czynią wielkie wysiłki by reklamować Armenię wśród swoich zagranicznych kolegów. Wśród nich, na przykład żona założyciela firmy Zorab – Istanbulyan, która przez ostatnie 30 lat, zajmuje się produkcją biżuterii z kamieni szlachetnych w Tajlandii

– Nasze produkty są wyjątkowe, ponieważ są wykonane w jednym punkcie za pomocą specjalnej metody przetwarzania każdego kamienia. W pewnym okresie przenieśliśmy się do Tajlandii z Libanu, ponieważ ten kraj był i nadal jest, w rzeczywistości, światowym centrum cięcia kamieni szlachetnych – powiedział Arsine Istambulyan. – Oczywiście, wszystkie nasze myśli są w Armenii, więc cały rok czekamy na te dni, aby tu przyjechać, aby uczestniczyć w Erewaniu Show.

Wiele osób myśli o tym, jak założyć przedsiębiorstwo tutaj, ale mój mąż jest za stary, aby rozpocząć nową działalność. Mam nadzieję, że nasze dzieci zrobią to za nas. Co więcej, dołożmy wszelkich starań, aby wspierać naszych przyjaciół za granicą, informując ich o silnych tradycjach Armenii w branży jubilerskiej, i specyfice biznesu w tym kraju. Więc w tym roku, jest tu z nami nasz przyjaciel, przedstawiciel jednej z największych firm jubilerskich w Tajlandii w celu zapoznania się z możliwościami i warunkami – wyjaśnia nasz rozmówca.

Według słów przedstawicieli firm zagranicznych, wystawy w Armenii rozwiją się w dużej mierze z członkostwa kraju w Euroazjatyckiej wspólnocie gospodarczej, co pozwala znacznie poszerzyć rynki dla produktów. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że produkowany w wszystkie produkty z ekspozycji “Meridian” mogą być eksportowane na Euroazjatyckie rynki na bardzo korzystnych warunkach. Ponadto Euroazjatycka Komisja Gospodarcza opracowała projekt porozumienia dotyczącego specyfiki operacji z metalami szlachetnymi i kamieniami szlachetnymi w Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Projekt dokumentu, w szczególności, przewiduje normy wzajemnego uznawania cech biżuterii wszystkich państw członkowskich. Tak więc, po zawarciu i wejściu w życie umowy międzynarodowej w ramach Unii wyeliminuje się potrzebę powielania procedur porównywania cech, które znacznie ułatwiają eksport, w tym biżuterii ormiańskiej na terytorium EWEA. Oczywiście, będzie to dodatkową zachętą dla inwestorów zagranicznych pod względem ich przybyciu na rynk armeński.

Według Gagik Gevorgyan szefa AJA z obecnych w ” pięciu firm Meridian” cztery pochodzą z Turcji, Rosji i Libanu. Jednakże istnieją konkretne umowy z nowymi firmami z USA, Tajlandii, Hong Kongu i Chin, przez co łączna liczba uczestników SSE przez rok może wzrosnąć do 10 firm, a liczba nowych miejsc pracy, osiągnąć około 400-500 osób.

Autor: Liana Gyozalyan “Głos Armenii”

Tłumaczył:Igor Smoliński

Źródło: http://novostink.ru/armenia/178959-armeniya-v-centre-vnimaniya-mirovoy-yuvelirnoy-industrii.html

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

40 + = 44

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl