Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Andrzej Duda promuje Ursusa w Afryce


Od niedzieli, 7 maja 2017 roku, prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczęli swoją wizytę w Afryce. Ma ona na celu pogłębienie współpracy między krajami, ale jak podkreśla biuro kancelarii prezydenta, duży nacisk kładziony będzie na promocję polskich firm.

Jedną z nich jest polska fabryka Ursus, który od 2013 roku posiada swoją fabrykę montażu silników właśnie w Etiopii. Jak podkreślił Andrzej Duda:

To się wpisuje w ustanowiony przez polski rząd program dla polskiego biznesu GoAfrica. Chciałbym, żeby w ramach tego programu jak najwięcej polskich przedsiębiorców, polskich firm, zainteresowało się rynkiem afrykańskim, ponieważ są to olbrzymie państwa o wielkim potencjale.

Ursus nie jest jedyną firmą z Polski, która produkcję i wykonanie przeniosła do Etiopii. Do grona przedsiębiorstw działających na terenie Etiopii dołączyła firma Asseco. Potwierdza to prezydent w swoim przemówieniu:

Są ze mną też przedstawiciele firmy Asseco, która realizuje tutaj z etiopską agencją rządową ogromny kontrakt na modernizację informatyczną etiopskiej energetyki.

Aspekt gospodarczy jest najważniejszym jaki poruszy w rozmowie z prezydentem Etopii Multu Teshome Wirtu, polski prezydent. Rozmowy zaplanowane są na poniedziałek 8 maja 2017 roku.

Autor:
Aleksandra Kopka/foto: Zbyszek Kaczmarek/East New
Źródło:

antyradio.pl

Artykuł dodał portal www.gotowespolki.pl

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

46 + = 49

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl