Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Amber Gold przelewało pieniądze do OLT Express


Od grudnia 2011 r. do końca sierpnia 2012 r. na rzecz OLT Express z kontAmber Gold przelano 5,8 mln dolarów i 43,6 mln zł – poinformowała PAP Prokuratura Krajowa. Przepływy tych środków zbadają biegli powołani przez łódzkich prokuratorów.

“Prokuratorzy przypuszczają, że nie były to wszystkie pieniądzeklientów Amber Gold, które zostały wyprowadzone z kont spółki. Zbadanie wszystkich takich przepływów pozwoli na szersze zaspokojenie pokrzywdzonych w sprawie Amber Gold” – zaznaczyła PK.

Jak ustaliła Prokuratura Regionalna w Łodzi, na rzecz OLT Express od 15 grudnia 2011 r. do 30 sierpnia 2012 r. przelanych zostało 5 mln 800 tys. dolaróworaz 43 mln 600 tys. zł. “Pomimo tego OLT Express nie realizowała swoich zobowiązańfinansowych wynikających choćby z konieczności uregulowania rat leasingowych” – wskazała prokuratura.

Jak dodano, prokuratura w Łodzi bada funkcjonowanie spółek lotniczych finansowanych przez Amber Gold – w tym OLT Express Poland i OLT Express Regional. “Chodzi głównie o źródła ich finansowania. Badane są również wszystkie powiązania tych spółeki członków ich władz ze spółką Amber Gold, jej twórcami oraz osobami, które z nimi współpracowały i czerpały korzyści ze stworzonej piramidy finansowej” – zaznaczyła PK. Dodano, że przepływy środków finansowych z kont Amber Gold do spółek z grupy OLT zbadają biegli powołani przez prokuraturę.

Autor:
===
Źródło:

PAP/INTERIA

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

38 − = 35

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl