Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Amazon Business kusi polskie firmy. Daje 50 proc. rabatu na pierwsze zamówienie


Amazon Business próbuje przekonać do siebie polskich przedsiębiorców. Odroczona płatność na podstawie faktury, ceny bez widocznego VAT, możliwość dodawania wielu pracowników do jednego konta to tylko część zalet. Teraz założenie konta biznesowego i pierwsze zakupy za 100 euro Amazon premiuje 50 proc. zniżki.

Amazon to amerykański gigant i najdroższa spółka giełdowa świata to jeden z największych sklepów internetowych – na jego wirtualnych półkach jest ponad 100 milionów produktów. Potrzebujesz papieru do faksu, nowego laptopa, a może filiżanek? Prowadzisz większą firmę, a może jednoosobową działalność? Robiąc zakupy w ramach programu Amazon Business, możesz skorzystać ze sporej liczby zniżek i przywilejów.

Jak założyć konto biznesowe?

Na początek musisz mieć konto biznesowe. Jeśli znasz sklep z prywatnych zakupów, możesz przekształcić osobiste konto Amazon w firmowe. Albo założyć nowe. Rejestracja jest darmowa, a do weryfikacji przedsiębiorcy oprócz nazwy i adresu firmy, technologiczny gigant potrzebuje numeru VAT lub NIP (warto pamiętać, że w formularzu rejestracyjnym numer ten należy poprzedzić literami “PL”).

Po aktywacji konta od razu masz dostęp do wszystkich produktów ze sklepu, także w aplikacji dostępnej na smartfony. Możesz swobodnie wybierać towary, a także porównać ceny oferowane w serwisie, wybierając te najkorzystniejsze. I tu najlepiej widać zalety opcji biznesowej. Po zalogowaniu się w programie Amazon Business istnieje możliwość wygodnego wyświetlania cen bez VAT-u.

Kolejna zaleta rejestracji to możliwość zarządzania zakupami w Amazonie.

Do jednego konta dodawaj tylu pracowników, ilu potrzebujesz, ustawiaj im limity zamówień i dostosuj zatwierdzanie zakupów do warunków panujących w twojej firmie. Dzięki tej kontroli zakupy w Amazon będą się sprawdzać zarówno w jednoosobowej działalności, jak i sporym biurze. Co więcej, w menu konta firmowego znajdziesz narzędzia do monitorowania i analizy wydatków.

Możliwość rozliczania się fakturą i zniżka 50 proc.

Wszyscy pracownicy mogą używać jednego typu płatności, na przykład karty firmowej. Wolisz fakturę lub czekasz na zapłatę od podwykonawcy? Po dodatkowym zweryfikowaniu twojej zdolności kredytowej Amazon zaoferuje ci możliwość zapłaty za zakupy z 30-dniowym terminem od wystawienia faktury. Wygodne, szczególnie dla niewielkich przedsiębiorców.

Ale to nie koniec, bo teraz Amazon Business kusi jeszcze mocniej. Po rejestracji na podany e-mail otrzymasz kod zmniejszający pierwsze zamówienie na 100 euro o połowę! Droższe zakupy zostaną obniżone również o 50 euro. Szczegółowe zasady promocji można sprawdzić w jej regulaminie.

A co z dostawą? Dla zakupów od 29 euro jest bezpłatna. To kolejna zaleta zakupów firmowych. Dla posiadaczy kont prywatnych kwota, od której przesyłka staje się bezkosztowa, to 39 euro. W każdym przypadku warto się jednak upewnić, czy dany sprzedawca dostarcza swoje produkty do Polski.
Źródło: businessinsider.com

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 11 = 17

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl