Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Alternatywy dla LinkedIn w Rosji


Zablokowanie rosyjskiego LinkedIn postawiło społeczność biznesową tego kraju przed palącym pytaniem: Gdzie teraz nawiązywać kontakty? Oczywiście istnieją już sposoby na obejście blokady i nie mamy wątpliwości, że możecie łatwo wejść do tej sieci zawodowo-biznesowej. Nie możemy jednak ręczyć za waszych partnerów biznesowych i byłych współpracowników – prawdopodobnie wielu z nich uciekło już do alternatywnych portali. Wybraliśmy pięć alternatyw LinkedIn w Rosji, abyście wiedzieli, gdzie ich szukać.

Facebook

Najpopularniejsza sieć społecznościowa każdego dnia rozszerza swoją funkcjonalność. Już teraz przez Facebooka możesz zrobić prawie wszystko: czatować, czytać wiadomości, dowiadywać się o wydarzeniach, kupować i sprzedawać rzeczy, jeśli naprawdę chcesz, możesz nawet zarezerwować stolik w restauracji i zapisać się na strzyżenie – przerażające jest wyobrażanie sobie, co będzie za pięć lat. Również narzędzia do wyszukiwania pracy są aktywnie wprowadzane do struktury sieci społecznościowej. Obecnie, na przykład, testowana jest funkcja, która umożliwia publikowanie ofert pracy na stronie i uzyskiwanie na nie odpowiedzi.

Executive.ru

Ten portal został stworzony dla publiczności rosyjskojęzycznej. Codziennie publikowane są tam materiały na temat zarządzania, marketingu, finansów, edukacji i kariery. Obecnie w bazie znajduje się 12 000 publikacji, z czego 80% zostało napisanych przez członków społeczności. Główne minusy portalu: sieć ta nie posiada aplikacji mobilnej ani angielskiej wersji strony.

Opportunity

Strona zyskująca popularność, która, jak twierdzą twórcy, koncentruje się bardziej na serwisach randkowych niż na sieciach biznesowych. Opportunity wykorzystuje algorytm, który poprzez informacje o lokalizacji, dziedzinie zawodowej, umiejętnościach itp., łączy pracodawców z pracownikami, których umiejętności potrzebują. W ten sposób oszczędzają mnóstwo czasu, który zwykle zajmuje przewijanie stron z ofertami pracy. Jest tylko jedna wada: Rosja jest na razie słabo reprezentowana na stronie, ale być może w świetle ostatnich wydarzeń sytuacja się zmieni.

Myco

Bardzo młody, ale bardzo ambitny rosyjski projekt. Myco to nie tylko strona internetowa, za pośrednictwem której potencjalnie można nawiązać kontakty biznesowe. Przede wszystkim jest to bransoletka, która pozwala ludziom wymieniać kontakty za pomocą prostego uścisku dłoni. W świecie biznesu, gdzie uścisk dłoni jest niemal najbardziej powszechną czynnością, taki wynalazek może być całkiem przydatny. Myco dopiero stawia pierwsze kroki, a zakres ich bransoletki jest zbyt ograniczony, warto jednak dalej obserwować ten projekt.

Профессионалы.ру

Główny rosyjski odpowiednik LinkedIn. To jak porównywanie VK do Facebooka, obie strony są bardzo podobne pod względem projektu i funkcjonalności. Jedyną różnicą może być zasięg i specyfika odbiorców. Na portalu są reprezentowane tylko rosyjskie firmy i firmy posiadające przedstawicielstwa w Rosji. Jednak, wydaje się, że najpoważniejsi z graczy nie są szczególnie zainteresowani szukaniem pracowników za pośrednictwem tej witryny, ich profile często są rzadko aktualizowane lub są całkowicie puste. Ale wraz z odejściem LinkedIn w cień, strona zyskuje świetną okazję do odzyskania utraconej uwagi.

Tłumacz: Paulina Zbieć

Źródło: https://changellenge.com/article/5-linkedin-alternatives/

Polub Plportal.pl:

Tags: , , , , , ,


About redaktor123

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl