Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Allegro sprzedane za ogromną sumę, największa transakcja w historii


allegro
Z najnowszych informacji medialnych wynika, że największy polski portal aukcyjny – allegro.pl – został właśnie sprzedany nowym właścicielom.

Nowym właścicielem allegro jest grupa funduszy Cinven, Permira i Mid Europa Partners. Portal został kupiony za olbrzymią sumę 3,2 miliarda dolarów. Jak łatwo się domyślić, to największa transakcja w historii polskiego internetu.

– Allegro to wspaniały biznes. Jest zdecydowanym liderem, świetnie przygotowanym do skorzystania z rozwoju rynku e-commerce dzięki doskonałej platformie technologicznej oraz znakomitej reputacji wśród użytkowników – powiedział David Civen, jeden z nowych właścicieli allegro i partner w funduszu Cinven.

– Połączone doświadczenie Cinven, Permira i Mid Europa dostarczą nam niezrównanej wiedzy i „know-how” w rosnącym sektorze e-commerce oraz technologii biznesowych na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy zadowoleni, że otrzymamy od nich wsparcie finansowe oraz dostęp do wiedzy sektorowej w celu dalszego rozwoju – tłumaczy Przemysław Budkowski, prezes Allegro.

Polub Plportal.pl:

Tags: , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 3

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl