Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Alibaba w Europie. Chiński gigant e-commerce otwiera swój magazyn w Belgii


Alibaba, chiński gigant rynku e-commerce, otworzy w Belgii swoje centrum dyspozycyjno- magazynowe. Magazyn będzie mieć wielkość taką jak 50 boisk do gry w piłkę nożną. W związku z inwestycją powstanie wiele nowych miejsc pracy.

Holding prowadzący główną platformę rynku e-commerce w Chinach, otworzy swoje centrum europejskie w okolicy lotniska Liege we wschodniej Belgii, w regionie Walonia, w pobliżu granicy z Holandią i Niemcami. Liege dołączy do międzynarodowych centrum dystrybucji Alibaba, jak te, które znajdują się już w Dubaju, Hongkongu, Kuala Lumpur oraz Moskwie. Centrum dystrybucyjne będzie prowadzone przez Cainiao, spółkę logistyczną zależną od Alibaby.

Brukselii szczególnie zależało na tym otwarciu, tym bardziej że wcześniej władze przegrywały starania o przyciągnięcie inwestycji centrów dystrybucyjnych takich firm jak m.in. Amazon, Zalando oraz Lidl.

Centrum będzie mieć powierzchnię 380 tys. metrów kwadratowych, czyli tyle ile 50 boisk do gry w piłkę nożną. W związku z tą inwestycji powstanie wiele nowych miejsc pracy w słabo rozwiniętym francuskojęzycznym regionie Belgii

O inwestycję walczyła także Holandia. W sierpniu premier Holandii Mark Rutte gościł w Hadze delegację chińskiej firmy wraz z jej założycielem Jackiem Ma i europejskim managementem korporacji. Holendrzy kusili Alibabę, proponując atrakcyjną lokalizację z kwatery głównej firmy w Hangzhou do dalszej ekspansji sieci logistycznej. Jednak nie udało się przyciągnąć chińskiego giganta e-commerce.

Chiński gigant handlu internetowego zapowiedział wcześniej, że zainwestuje 13 miliardów dolarów w globalną sieć logistyczną. Jeszcze nie wiadomo, jaka część z tej sumy trafi do Belgii.

Alibaba Group- holding założony w Hangzhou przez miliardera Jacka Ma. Jest jednym z największych przedsiębiorstw świata i największym sprzedawcą internetowym w Chinach. Do holdingu należą platformy sprzedażowe AliExpress, Tmall oraz Taobao.
Monika Szymańska

Polub Plportal.pl:

Tags:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

91 − 88 =

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl