Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Akcje China Evergrande poszły w górę po wywalczeniu przesunięcia terminu spłaty obligacji


Logo przedsiębiorstwa na budynku siedziby grupy China Evergrande w Shenzen w prowincji Guangdong, Chiny 26 września 2021 roku (fot.: Aly Song).

Akcje China Evergrande Group (3333.HK) poszły w piątek w górę po tym, jak najbardziej zadłużony deweloper na świecie otrzymał od obligatariuszy pozwolenie na odłożenie w czasie płatności za jedną z ich obligacji, podczas gdy coraz więcej deweloperów walczy o to, aby uniknąć niewypłacalności.

Zmagając się z 300 miliardami dolarów należności, w tym 19 miliardami w międzynarodowych obligacjach z potencjalnym zagrożeniem naruszenia krzyżowego, które nie zostały zapłacone w zeszłym miesiącu, Evergrande usiłuje uniknąć niewypłacalności, która skomplikowałaby ich politycznie wrażliwą restrukturyzację.

Przedsiębiorstwo doszło w czwartek do porozumienia z obligatariuszami, ustalając opóźnienie odkupu i płatności kuponowych dla obligacji wartej 4,5 miliarda juanów (707,52 miliona dolarów), które były należne w dniu 8 stycznia, o sześć miesięcy.

„Spodziewaliśmy się tej zgody, obligatariusze nie chcieliby zrywać teraz współpracy z Evergrande, ponieważ wierzą w ostateczne rozwiązanie tego problemu”, powiedział Kington Lin, dyrektor zarządzający Departamentu Zarządzania Aktywami w Canfield Securities Limited.

Od godziny 3:30 GMT, akcje Evergrande skoczyły o 1,2%, w przeciwieństwie do spadku w Hang Seng Mainland Properties Index (.HSMPI) o 0,2%. Ich jednostka, China Evergrande New Energy Vehicle Group Ltd (0708.HK) zanotowała wzrost o 8,1%.

Źródło: https://www.reuters.com/business/china-evergrande-set-rise-19-after-bond-payment-extension-2022-01-14/

Autor: Donny Kwok & Clare Jim/Reuters

Tłum.: Marcin Lejza

Polub Plportal.pl:


About redaktor123

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl