Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

AGENCJA FTSE RUSSELL “WYRZUCIŁA” POLSKĘ Z GRUPY KRAJÓW ROZWIJAJĄCYCH SIĘ


Agencja FTSE Russell (link is external)ogłosiła, że Polska nie jest już krajem rozwijającym się. Dziś w nocy Polska dołączyła do elitarnego klubu “bogatych” – cokolwiek to znaczy….

Polacy harowali na tę magiczną noc przez ostatnich 28 lat.

FTSE Russell(link is external) to dostawca indeksów giełdowych o międzynarodowej renomie i wpływa na podejmowane na całym świecie decyzje inwestycyjne.

Złą stroną komunikatu, że Polska nie jest już wśród krajów rozwijających się – jest to, że do tej pory nasz kraj był zdecydowanym liderem drugiej ligi. Tymczasem w jedną noc agencja FTSE Russell przesunęła Polskę z pierwszego miejsca drugiej ligi na ostatnie miejsce pierwszej ligi.

Teraz Polska znajduje się w gronie 25 najmocniejszych gospodarek na świecie, obok takich państw jak Wielka Brytania(link is external)Stany Zjednoczone(link is external)Niemcy(link is external) czy Francja (link is external)– o czym każdy może powiadomić swojego sąsiada.

Wątpliwość w sprawie rzetelności awansu nasuwa fakt, że Polska (link is external)jest jedynym krajem z Europy Środkowo-Wschodniej, który znalazł się w pierwszej lidze, a nie ma tam Czech.

Oficjalny komunikat agencji ujrzy światło dzienne w 2018 roku, kiedy dojdzie do aktualizacji klasyfikacji.

Autor:
Z.B.
Źródło:

plportalpl

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 + 1 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl