Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Afera podsłuchowa w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych


Afera podsłuchowa w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Jak dowiedział się reporter RMF FM  Grzegorz Kwolek, do członków dwóch największych związków zawodowych w Wytwórni trafiły pocztą elektroniczną nagrania prywatnych rozmów z udziałem między innymi szefa tamtejszej Solidarności i jednego z członków zarządu. Jeszcze w tym tygodniu w tej sprawie mają zostać złożone doniesienia do prokuratury.

Nagrania profesjonalnej jakościzostały wykonane kilka tygodni temu w jednej z kawiarni w pobliżu wytwórni. Na plikach, wysłanych z anonimowego konta pocztowego, słychać między innymi Jacka Trabczyńskiego, zwolnionego przez obecny zarząd pracownika i wieloletniego szefa Solidarności w zakładzie i Tomasza Sztangę, członka zarządu wybranego przez załogę. Ten ostatni o sprawie nielegalnych nagrań miał już powiadomić Radę Nadzorczą Wytwórni.

Wybrani przez pracowników członkowie zarządu, rady nadzorczej i związków zawodowych uważają, że mogą być śledzeni. Do sytuacji, która mogłaby potwierdzać takie podejrzenia, miało dojść na wrześniowym posiedzeniu Rady Nadzorczej. Z przebiegu spotkania wynika, że nielegalne techniki operacyjne mogły zostać zastosowane wobec przedstawiciela pracowników w Radzie Nadzorczej – Sylwestra Siuchty.

Kilka dni przed tym posiedzeniem Solidarność i Związek Poligrafów wysłały wspólne pismo do prezesa wytwórni Piotra Woyciechowskiego, w którym zarzucają mu ignorowanie związków zawodowych i łamanie przepisów dotyczących ich działalności.

Dziennikarz RMF FM poprosił Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych o komentarz w tej sprawie w piątek, pytając między innymi o to, czy stosuje techniki operacyjne wobec swoich pracowników i czy takie działania mogły zostać zlecone przez zarząd PWPW. Nie dostaliśmy odpowiedzi.

Autor:
Wikimedia Commons / I, Gophi [GFDL], CC-BY 3.0
Źródło:

pap/interia

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

54 − = 51

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl