Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

W Arabii Saudyjskiej sprzeniewierzono 100 miliardów dolarów


Szejk Saud al-Mojeb powiedział, że 208 osób doprowadzonych zostało na przesłuchanie w trakcie dochodzenia toczącego się w ramach walki z korupcją.

Jak donosi Reuters, Naczelny Prokurator Arabii Saudyjskiej szejk Saud al-Mojeb oświadczył w czwartek, że władze tego państwa „na podstawie dochodzeń przeprowadzonych w ciągu ostatnich trzech lat oceniają, że w wyniku korupcji i trwających przez dziesięciolecia systematycznych oszustw, sprzeniewierzonych zostało co najmniej 100 miliardów dolarów.

Mojeb potwierdził, że w trakcie dochodzenia zostało przesłuchanych 208 osób, z których 7 zostało zwolnionych bez aktu oskarżenia, a wszystko w ramach walki z korupcją.

Prokurator powtórzył, że walka z korupcją nie zakłóca normalnej działalności gospodarczej, i że zamrożone zostały tylko osobiste konta bankowe, nie firmowe.

“Przedsiębiorstwa i banki mogą swobodnie kontynuować swoje transakcje tak, jak to było do tej pory”, powiedział.

Dziesiątki zatrzymanych

Prezydent USA Donald Trump powiedział w poniedziałek, że jeśli chodzi o masowe aresztowania podejrzanych o korupcję książąt, ministrów, posłów i biznesmenów, ma wielkie zaufanie do króla Salmana i księcia Mohammeda bin Salmana.

Trump napisał na Twitterze, że “oni dokładnie wiedzą, co robią”, i że niektórzy z oskarżonych, do których władca stracił zaufanie, od lat „doili” swój kraj, przekazuje Reuters.

Rząd Arabii Saudyjskiej aresztował w minionym tygodniu 11 książąt, 8 byłych ministrów oraz wielu posłów i biznesmenów.

Jak podała AP, nowo powołany saudyjski Komitet ds. walki z korupcją, który przeprowadził aresztowania oświadczył, że istnieją poważne dowody na szeroko zakrojoną korupcję.
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: Agencija

Polub Plportal.pl:

Tags: , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 87 = 88

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl