Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

500+ działa? W 2017 roku padnie rekordowa liczba urodzeń – ponad 400 tys


Polacy częściej decydują się na powiększenie rodziny. Wszystko wskazuje na to, że 2017 r. zakończy się w Polsce rekordową liczbą ponad 400 tys. urodzeń – informuje “Rzeczpospolita”.

Z danych GUS wynika, że od stycznia do października 2017 r. urodziło się w Polsce 341,1 tys. dzieci. To o 21,5 tys. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

Urzędnicy z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zdradzają w rozmowie z “Rzeczpospolitą”, że po cichu liczą na rekordowe zakończenie 2017 r. Szacuje się, że w tym roku urodzi się 406 tys. dzieci. W 2016 r. przyszło ich na świat 385 tys.

Eksperci zastrzegają jednak, że nie można jeszcze mówić o wyżu demograficznym. – W demografii powstała dziura, którą niełatwo będzie zasypać – podkreśla w rozmowie z dziennikiem prof. Ewa Budzyńska, socjolog z Uniwersytetu Śląskiego.

Resort rodziny przypisuje wynik m.in. programowi “500 plus”. – Poczucie stabilności zatrudnienia, ale też tego, że pieniądze z 500 plus wpływają regularnie, daje Polakom poczucie życiowej stabilności – ocenia w “Rzeczpospolitej” wiceminister Bartosz Marczuk.

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 + 7 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl