Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Za 50 milionów złotych zrobił portal dla bezdomnych! Tak wydaje pieniądze Kosiniak-Kamysz!


Rząd Donalda Tuska (57 l.) wpadł na pomysł, jak pomóc najuboższym! Aż 50 mln zł poszło na portal emp@tia. Szkopuł jednak w tym, że pomoc adresowana jest do bezdomnych czy bezrobotnych, którzy zazwyczaj nie mają swojego podpisu elektronicznego ani dostępu do Internetu! A właśnie taką drogą najbiedniejsi powinni, według ministra pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza (33 l.), się starać o świadczenie socjalne.

– Rząd nie z “empatią”, ale z wielką antypatią podszedł do potrzebujących. Lekką ręką wydaje 50 milionów zł na bezpieczny podpis elektroniczny dla bezdomnych i bezrobotnych?! To kpina i skandal! – grzmi Jerzy Polaczek (53 l.) z PiS, były minister transportu, który w tej sprawie domaga się wyjaśnień od premiera Tuska. Koszt całego projektu to gigantyczne 50 mln zł.

Polski rząd z budżetu wyłożył na ten cel aż 7,5 mln zł, a resztę sfinansowała UE. Jak czytamy na stronie resortu pracy: “portal emp@tia adresowany jest w szczególności do osób i rodzin poszukujących pomocy państwa oraz pracowników instytucji tę pomoc świadczących.Tworząc portal emp@tia chcieliśmy, żeby w jednym miejscu mogli Państwo znaleźć kompletne i aktualne informacje potrzebne przy ubieganiu się o pomoc i od razu o tę pomoc zawnioskować” – czytamy na stronie portalu.
Źródło: SE.pl

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

66 − = 65

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl