Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

W 4 lata zarobili na bitcoinie miliard dolarów


Bliźniacy Cameron i Tyler Winklevossowie w 2013 roku za 11 milionów dolarów kupili 1% wszystkich zarejestrowanych wtedy bitcoinów. Na ogromnym wzroście kyptowaluty zarobili fortunę. I zarabiają dalej. Skąd mieli pieniądze? Z procesu z założycielem Facebooka.

Bracia Winklevossowie jeszcze za czasów studenckich na Harvardzie wierzyli w szybki rozwój internetowych technologii. Być może bez ich inspiracji Facebook nigdy by nie powstał. Choć mężczyźni przez cztery lata prowadzili z Markiem Zuckerbergiem walkę o kradzież intelektualną, ostatecznie sprawy nie wygrali – w 2008 roku sąd zaproponował im jednak ugodę, w wyniku której otrzymali 65 milionów dolarów. W 2013 bliźniacy zainwestowali 11 milionów w bitcoiny, stając sie tym samym posiadaczami 1% wszystkich wydobytych wtedy na świecie bitcoinów. Od tamtego momentu nie wydali żadnej z zakupionych jednostek, a ponieważ w trakcie czterech lat wartość kryptowaluty wzrosła o prawie 10000%, ich wirtualny kapitał wart jest dziś ponad miliard (realnych) dolarów. Bracia Winklevossowie są pierwszymi osobami, o których wiadomo, że dorobiły się tak wielkiej fortuny na kryptowalucie.

bitcoin

Skok wartości BTC w ciągu ostatniego roku (graf. Money.pl)

Cameron i Tyler nadal stawiają na internetowe pieniądze. Już w ubiegłym roku nazwali bitcoina największą społecznościową siecią w historii. Wtedy też postanowili otworzyć własną giełdę kryptowalut o nazwie Gemini. Cztery lata temu ignorowali inwestorów, którzy odradzali inwestowanie w BTC i dziś także nie chcą słuchać o „bliskim końcu tej waluty”. Ekonomiści tymczasem ostrzegają, że „bańka” musi pęknąć, ale na razie bitcoin systematycznie rośnie. Na początku roku kosztował 4250 złotych, obecnie to ponad 40 tysięcy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl