Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

4 adresy kontrolują 95% rynku bitcoinów


Nasz wykres reprezentuje cały rynek bitcoin, który ma wartość około 60 miliardów dolarów. Dla porównania jest to rynek większy niż kilka znanych firm, takich jak Fed-Ex i General Motors. Następnie podzieliliśmy wartość rynku bitcoiny według adresu. Jak widać, ponad 95% wszystkich bitcoonów(link is external) w obiegu jest własnością około 4% rynku. W rzeczywistości 1% adresów kontroluje połowę całego rynku.

W naszych danych istnieją pewne ograniczenia. Co najważniejsze, każdy adres może reprezentować więcej niż jedną osobę fizyczną. Oczywistym przykładem byłoby wymiana monet lub portfela, które posiadają walutę dla wielu różnych osób. Kolejne ograniczenie dotyczy anonimowości. Jeśli chcesz pozostać całkowicie anonimowy, możesz użyć czegoś nazywanego CoinJoin(link is external), procesem, który pozwala użytkownikom na grupowanie podobnych transakcji razem. To sprawia, że ​​wydaje się, że dwie osoby używają tego samego adresu, gdy w rzeczywistości nie są. Jest to więc skomplikowana sytuacja. ale spróbujmy złamać bitcoin(link is external) tak prosto jak to możliwe.

Bitcoin(link is external) jest tylko rodzajem pieniędzy, jak dolary i euro. Główna różnica polega na tym, że nie ma suwerennego rządu wspierającego walutę, a zamiast tego żyje online. Jest to możliwe dzięki temu, co nazywa się blokiem(link is external).

Banki i firmy muszą prowadzić dokładne informacje o tym, gdzie wysyłają pieniądze, co umożliwia wykrycie oszustw i działalności przestępczej. Blok(link is external) działa inaczej, ponieważ łamie każdą transakcję na małe komponenty, która przebiega przez sieć komputerową i kieruje ich do odbiorcy, który może zebrać razem ze sobą kod. Jeśli nie masz odpowiedniego klucza, nie możesz posiadać bitcoinu. Jeśli nie masz odpowiedniego adresu cyfrowego (myśleć o adresie IP sieci domowej), nie możesz otrzymywać bitcoinu.

Technologia(link is external) jest trudna do zrozumienia i stanowi wyzwanie dla firm i ludzi, którzy chcą go używać. Dlatego zazwyczaj ludzie zwracają się do dostawcy, takiego jak Coinbase(link is external), do obsługi transakcji.

Wiesz jak nosisz fizyczne pieniądze w swoim portfelu? Pomyśl o Coinbase jako cyfrowym portfelu. Używasz go, aby kupić coś i płacić za usługi. Ale bądź ostrożny – ludzie mogą ukraść twój cyfrowy portfel, a złodziej może zniknąć w sieci.

Problemem jest bardzo ograniczona liczba dostawców portfela bitcoina(link is external). To nie jest tak, że możesz po prostu pójść do lokalnego banku i kupić jakiś bitcoin(link is external). Dużymproblemem jest to, że jeśli rozważasz zakup trochę bitcoinu, masz bardzo ograniczone możliwości. W grze jest tylko kilka kluczowych graczy, u których można zaparkować inwestycję. A jeśli dokonasz zakupu, zrozumiesz, że kryptowaluta(link is external) jes podatna na spekulacje, więc przygotuj się na wyboistą przejażdżkę.

Autor:
Tyler Durden
Źródło:

zerohedge.com

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

66 − 63 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl