Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

3 mld euro dla programu Erasmus+


Komisja Europejska rozpoczęła nabór wniosków do przyszłorocznej edycji programu Erasmus+.

Oczekiwany budżet programu to ponad 3 mld euro (12% więcej niż w roku ubiegłym), co niezwykle ucieszyło komisarza ds.  edukacji, kultury, młodzieży i sportu Tibora Navracsicsa.

“To nam pomoże w rozkręceniu inicjatywy uniwersytetów europejskich. Podkreślimy konieczność bezustannych inwestycji w europejskiej przestrzeni edukacyjnej. Jestem dumny z tego, że szkoły wyższe budują nowe, silne związki, torując drogę uniwersytetom przyszłości, dobrobytowi studentów, pracowników i całej europejskiej społeczności”, powiedział.

Mobilność i międzynarodowa współpraca

W ten sposób młodym Europejczykom zapewni się jeszcze więcej możliwości nauki, szkoleń i doświadczenia zawodowego za granicą.

Erasmus+ jest bardzo ważnym programem UE związanym z mobilnością i współpracą międzynarodową w dziedzinie nauki, szkoleń, młodzieży i sportu, których celem jest podnoszenie poziomu umiejętności, zatrudnienia oraz nowoczesne kształcenie i szkolenie młodych.

W maju 2018 roku Komisja Europejska zaproponowała podwojenie budżetu Erasmusa+ do kwoty 30 mld euro na okres od 2021 do 2027 roku.

Tłum. Emila Liberda

Źródło : Agencija

Polub Plportal.pl:

Tags:


About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl