Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

26 proc. Ukraińców zadeklarowało chęć pracy w Polsce


Według najnowszych danych w Polsce pracuje już ponad milion Ukraińców. Ta liczba może być większa o około 500 tys., bowiem nie policzono osób pracujących na czarno oraz tych, którzy przekraczają granicę w ramach “małego ruchu granicznego”. Język ukraiński na ulicy, na budowie, czy w sklepie za ladą już nikogo nie dziwi.

Polska dla Ukraińców wydaje się krajem przyjaznym i bliskim kulturowo. Jednak obywatele Ukrainy, którzy deklarują chęć pracy za granicą, najchętniej wybraliby Niemcy, a dopiero później Polskę i Kanadę. Takie wyniki sondażu opublikowała ukraińska grupa socjologiczna Rating(link is external).

Gotowość do pracy poza własnym krajem deklaruje obecnie 44 procent Ukraińców.

Najwięcej chętnych do pracy za granicą podjęłoby ją w Niemczech(link is external) – 37 procent. W Polsce chciałoby pracować 26 procent. Na trzecim miejscu uplasowały się Stany Zjednoczone i Kanada, gdzie do pracy chciałoby pojechać 21 procent.

Na dalszych miejscach znalazły się m.in.: Włochy(link is external)Wielka Brytania(link is external), Francja, Szwecja i Izrael. W Rosji chciałoby pracować 6 procent respondentów.

Autor:
Ukrainki fot Jan Bodakowski
Źródło:

plportal.pl

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 8 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl