Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Te 23 rachunki oszczędnościowe są bezpłatne


Niemieckie banki nakazują płacić coraz częściej dodatkowe opłaty za usługi. Po analizie gazety ,,Finanztest’’ okazało się, że znajdują się 23 rachunki oszczędnościowe, które rzeczywiście są bezpłatne.

Czasy bezpłatnych kont bankowych dobiegają powoli końca. Prawie miesiąc minął odkąd banki wprowadziły nowe opłaty za swoje usługi. Chociaż podwyższenie opłat nie rzuca się w oczy, to dużo banków i kas oszczędnościowych posiada skomplikowane systemy z różnych modelów kont, począwszy od konta Premium ze wszystkimi dodatkami i wysokimi podstawowymi opłatami do tanich kont bez opłat, przy których klient musi płacić za każdy przelew dodatkowo.

Powodem jest wzrost cen. Przez niskie odsetki banki mogą obecnie zarobić dzięki udzielanym kredytom. Tradycyjne instytucje żyją głównie na tak zwanej nadwyżce odsetkowej, jest to różnica pomiędzy tym, co zarabiają na kredytach, a za co ich klienci płacą jako odsetki oszczędnościowe.

Z tego względu, że EZB obniżył odsetki do zera, a różnica między długoterminowymi a krótkoterminowymi stopami procentowymi jest niska, wówczas banki obniżają przychody.

Gazeta ,,Finanztest’’ pokazuje obecnie, że w Niemczech znajduje się 23 banki, które oferują konta ,,Gratis’’ bez obsługi.

Dlatego ,,Finanztest’’ testuje 231 modelów kont spośród 104 banków. Przy 23 kontach są wszystkie rezerwacje online, konta oszczędnościowe są bezpłatne, a klient nie musi spełniać jakichkolwiek warunków. Jedynie powinien przez jeden miesiąc otrzymać wynagrodzenia lub przejść na emeryturę. Za przelewy w formie papierowej należy płacić dodatkowo.

Klienci, dla których filie są ważne, poszukują 4 ponadnarodowych banków. PSD bankowy i Sparda z Monachium oferują oszczędnościowe konta ,,Gratis’’. Klienci, dla których nie liczą się filie, znajdują poza 9 banków Direkt konta oszczędnościowe bezpłatne.
Jowita Kasiczak
Źródło: Spiegel

Polub Plportal.pl:

Tags: ,


2 komentarze “Te 23 rachunki oszczędnościowe są bezpłatne”

  1. 16 września 2017 at 09:18

    Tylko to są Niemcy. Rachunek oszczędnościowy to co innego niż rachunek rozliczeniowy. U nas również znajdziemy konta za 0 zł, a ustawa dodatkowe nakłada na banki konieczność oferowania takiego rachunku klientom. Tylko, że mają jeszcze czas na to, aby wprowadzić przepisy w życie.

  2. 3 grudnia 2018 at 10:26

    Teraz można już wybierać rachunki za 0 zł. Dla każdego. Pytanie tylko czy warto jest taki podstawowy rachunek posiadać, czy lepiej zapłacić więcej i skorzystać z większych możliwości, jakie daje konto bankowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

39 − 36 =

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl