Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

150 autobusów od Solarisa dla Wilna


Solaris zdobył jedno z największych zamówień w tym roku. Wileńskie media informują, że polska firma(link is external) zwyciężyła w wartym ponad 40 mln euro przetargu na dostawę 150 autobusów miejskich dla stolicy Litwy.

O przetargu pisaliśmy latem. Konsorcjum Solarisa i banku Lietuvos DNB było jednym z dwóch oferentów (drugi to konsorcjum firm Adampolis i UniCredit Leasing (link is external)oferujące MAN–y) w postępowaniu na dostawcę 100 autobusów dwuosiowych, standardowej długości a także 50 pojazdów trzyosiowych. To potężne zamówienie, które równa się prawie 40 proc. całego taboru autobusowego w Wilnie.

Solaris będzie miał krótki czas na realizację zamówienia, bo według serwisów wilnoteka.lt oraz zw.lt pierwsze 30 pojazdów będzie musiało być dostarczone w kwietniu przyszłego roku, a całość dostaw ma się zakończyć latem 2018 r. Autobusy(link is external) trafią tam na zasadzie leasingu rozciągniętego na 8 lat.

Wszystkie pojazdy będą niskopodłogowe, mają być wyposażone w wifi, a także gniazda USB dla pasażerów. Każdy z kierowców będzie musiał odblokować alkolock, zanim uruchomi silnik.

To już kolejny wygrany przetarg Solarisa(link is external) w stolicy Litwy. W sierpniu polski producent okazał się najlepszy w postępowaniu na 41 trolejbusów. 47 takich pojazdów już jeździ po ulicach Wilna od kilku lat i stanowią jedną piątą tamtejszego taboru trolejbusowego. Na początku roku, podczas miesięcznych testów, był tam też sprawdzany elektrobus od Solarisa.

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce(link is external) spotkaniem przedstawicieli firm,(link is external) instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:

  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.
Autor:
solaris foto
Źródło:

prawo&finase

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 4

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl