Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

1100 euro za zwykły obiad dla czterech osób? Takie oszustwo możliwe jest chyba tylko w tym mieście


Wenecja słynie z wysokich cen. Ale to, co spotkało grupę młodych Japończyków studiujących we Włoszech, to chyba niechlubny rekord. Za bardzo zwyczajny obiad, bez wina – tylko z wodą, przyszło im zapłacić grubo ponad tysiąc euro. Zagryźli zęby i rachunek uiścili. Ale zaraz potem sprawę zgłosili policji.

Dowód oszustwa
O tym zdarzeniu głośno jest we włoskich mediach. Młodzi Japończycy studiujący na co dzień na uniwersytecie w Bolonii wybrali się na wycieczkę do Wenecji. Zamówili obiad w zwyczajnej restauracji – tyle że w historycznym centrum. Nie poprosili o nic niesamowitego – zjedli smażone warzywa i ryby na pierwsze danie oraz cztery befsztyki i wodę. Za to wszystko przyszło im zapłacić 1100 euro. Nie mogli uwierzyć własnym oczom, ale zapłacili – celowo płatności dokonali kartą kredytową, by mieć dowód oszustwa. 

To nie pierwszy dowód na to, jak weneccy restauratorzy “skubią” zagranicznych turystów. Zresztą dzieje się to z przyzwoleniem władz. W listopadzie troje turystów, którzy zjedli parę ryb nieopodal placu Świętego Marka, dostało rachunek na sumę 560 euro. Napisali wówczas skargę do burmistrza tłumacząc, że kelnerzy wykorzystali ich nieznajomość włoskiego i przynosili dania, których oni nie zamawiali. Burmistrz Luigi Brugnaro stanął wtedy w obronie restauratora, który przekonał go, że klienci nie odesłali nic do kuchni i zjedli wszystko, co im przyniesiono.

O tym, że Wenecję odwiedzić warto (wręcz trzeba!), chyba nikogo przekonywać nie musimy. Miasto jest przepiękne, wyjątkowe i… wyjątkowo drogie. Co ciekawe, Wenecja tonie w długach. I choć jest to jedno z najbardziej obleganych miast na świecie, to z pewnością takie “przygody” jak ta z udziałem Japończyków, nie robią Wenecji dobrej reklamy. Prędzej czy później może się okazać, że przez wręcz horrendalne ceny mało kto zechce tam przyjeżdżać. 
Tomasz Ławnicki
Źródło: Polsatnews.pl/NaTemat.pl

Polub Plportal.pl:

Tags: , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 66 = 74

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl