Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Marek Jakubiak wyprodukował pierwszą partię whisky


„Muszę się pochwalić, po 1445 dniach leżakowania wreszcie jest” – napisał na Facebooku Marek Jakubiak i pokazał zdjęcie pierwszego wypustu whisky swojej produkcji. Jakubiak już od dłuższego czasu zapowiadał, że wchodzi na rynek mocnych alkoholi i że chce robić „szkocką”. A wszystko za sprawą niechęci do marnotrawstwa – informuje finanse.wp.pl.

Jakubiak tłumaczył swoją decyzję o produkcji „szkockiej” tym, że „ponieważ mieliśmy zwroty, postanowiłem nie wylewać tego piwa do kanału, tylko przerobić na whisky”. „Co prawda partia mała, ale powiadam wam” – napisał na Facebooku prezes Browarów Regionalnych Jakubiak. Jego wpis jest krótki, bo najważniejsza część to zdjęcie. Widzimy na nim eleganckie opakowanie, w którym skrywa się 700-mililitrowa butelka whisky single malt, pochądzącej z jednej beczki. Nazwa „Jakubiak” nie pozostawia wątpliwości, kto jest jej producentem.

Choć z wpisu dowiadujemy się, że to pierwsza w 100 procentach polska whisky, to już wcześniej inne polskie firmy eksperymentowały z produkcją tego trunku. Produkcją polskiej „szkockiej” chwali się np. mała destylarnia Kozuba & Sons z Jabłonki.

Marek Jakubiak już od kilku lat zapowiadał, że wypuści swoją whisky.

Jak tłumaczy prezes Browarów Regionalnych, decyzja o produkcji whisky została zainspirowana przez piwo Ciechan i jego krótki termin do spożycia. – Ponieważ mieliśmy zwroty, postanowiłem nie wylewać tego piwa do kanału, tylko przerobić na whisky. Bo whisky to nic innego, jak destylowane piwo – tłumaczył Jakubiak.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl